Jak při stresu získat zpět rovnováhu


Napojení na zdroj síly a prolomení hypnózy strachu

 

Všichni vnímáme tíhu současné situace a je těžké nenechat se pohltit pocity strachu, zloby či úzkosti. Chceme zůstat ve své síle, abychom mohli pomáhat druhým a zároveň byli schopni postarat se o sebe a své blízké. Pro ty z vás, kteří se nemůžete připojit k jógovým lekcím a pobytům, kde se technikami na uvolnění stresu dlouhodobě věnujeme, si zde dovolím zmínit pár jednoduchých technik pocházejících z jógové tradice, které nám mohou v těchto obdobích pomoci.

Ve strachu či stresu stahujeme energii z elektromagnetického pole kolem nás, což ji časem oslabuje. To nám brání v přístupu k vyšší inteligenci a začínáme mít pocit, že jsme sami proti celému světu, protože se cítíme odděleni od života.

Naše tvořivost, naše spojení s intuicí a naše schopnost cítit spokojenost vyžadují, abychom se mohli uvolnit do přítomného okamžiku a otevřít naše vědomí prostředí uvnitř nás a kolem nás. To, co považujeme za inteligenci, není věc mysli, je to celá integrovaná zkušenost těla, energie a mysli, která se objevuje ve chvíli, kdy jsme vnitřně spojeni s energetickým polem kolem nás.

Vědci začínají odhalovat to, co jogíni vědí už tisíce let. Naše zdraví je přímým odrazem našeho elektromagnetického pole. Jakákoli deformace či poškození tohoto pole, silně ovlivňuje naše fyzické i mentální zdraví.  Naopak dobře integrované, harmonické pole nám přináší dobré zdraví a rovnováhu mysli.

Rychlý a snadný způsob, jak přivolat naši mysl do přítomného okamžiku, je zaměřit svou pozornost na naše srdeční nebo pupeční centrum, stačí na několik minut. Okamžitě se začne posilovat naše energetické pole. Pokud v tomto budete pravidelně pokračovat, postupem času se budete cítit jako více propojení sami se sebou, jako integrované bytosti.

Přestanou vás ovládat stresové hormony, a lépe a pružněji dokážete reagovat na požadavky daného momentu, nepodléháte už vysilujícím strachům z budoucnosti, ale dokážete naplno prožít přítomnost v radosti a všech jejích kvalitách. To vytváří sílu, která začne ladit potenciál obsažený v budoucnosti s vaší současnou energií vašeho.

Čím více toto vyvážené pole vytváříte, tím více se stává vaším normálním stavem. Váš život se doslova začíná měnit, aby odrážel tuto novou rovnováhu v našem prostoru. Cítíme se celistvější, spokojenější, tvořivější a soustředěnější.

Jednoduchá technika pro energetickou rovnováhu
Udělejte si chvilku pro sebe a posaďte se. Uzemněte svou energii. Zaměřte se na své srdeční centrum a začněte plynule a zhluboka dýchat. Myslete na něco, co vám přináší radost, nebo na někoho nebo nějaké místo, které milujete. Dýchejte a soustřeďte se na své srdeční centrum. Všimněte si, jak se vaše energie začíná měnit. Pokud jste citlivější, ​​můžete doslova cítit, jak energie začíná naplňovat vaše tělo. Případně si to můžete představovat jako světlo. Úzkost a stres se zmenšuje. Přicházíme k sobě domů.

Jednoduchá technika pro vyrovnání svého středu
Sedněte si a prodlužte páteř. Několikrát se zhluboka nadechněte, dokud se nebudete cítit více přítomni. Vnímejte celou délku páteře od temene po základnu. Nyní se nadechněte a načerpejte energii z hloubi země pod vámi až do středu vašeho pupku. Pomalu vydechněte a pošlete energii vzhůru po páteři a ven skrz korunu na špičce vaší hlavy. S nádechem čerpejte energii zpět z temene dolů po páteři až k pupku. S výdechem pošlete energii z pupku dolů po páteři a hluboko do země. Pokračujte 5 minut.

V jednoduchosti těchto lehkých technik se skrývá tajemství jak „prolomit“ naše nevědomí, do kterého nás uzavírá strach, úzkost či stres. Vaše vnímání i vaše činy budou pak prostoupeny touto novou frekvencí. Postupem času se začnete otevírat stavu proudění ve všech vašich interakcích a stávat se bohatší o ukotvení v sobě a větší silou přetvářet svou realitu.

15.3.2022