Doporučení ženám, které absolvovaly seminář HJT

 

Jak často cvičit?

Doporučuji cvičit sestavu každý den, alespoň nějaký čas ihned po té, co jste se sestavu naučila. Pak cvičte minimálně třikrát až čtyřikrát týdně (pokud vám kvůli vaší diagnóze nedoporučím jinak). Zahřívací pětiminutovou sestavu doporučuji cvičit každý den.

Těhotenství

Ve chvíli, kdy zjistíte, že jste těhotná, přestaňte sestavu Hormonální jógové terapie cvičit. A přejděte na jógu pro těhotné. Můžete pokračovat po šestinedělí. P.S. Nezapomeňte poslat foto miminka J

Kdy si nechat opět změřit hormony?

Pokud s lékařem sledujete vývoj výše hormonů, první kontrolní měření doporučuji po čtyřech měsících pravidelného cvičení.

Záznamy o cvičení

Doporučuji, abyste si vedly záznamy o pravidelnosti cvičení (viz tabulka ve skriptech) a rovněž si měsíčně zapisovaly vývoj sledovaných symptomů.

Cvičíte cviky dobře?

Pokud si nejste jistá, zda cviky cvičíte správně, můžete se objednat na opakovací skupinovou lekci. Je lepší si cviky zopakovat, než je cvičit špatně nebo kvůli nejistotě s cvičením přestat. Termíny těchto lekcí vyhlašuji v předstihu na webu a rozesílám emailem. Případně si můžete domluvit soukromou hodinu dle vašich časových potřeb.

Konzultace s lékařem

V případech, kdy vysazujete substituční hormonální léky, spolupracujte vždy s lékařem.

Před cvičením

Připomínám, že není vhodné 2-3 hodiny před cvičením jíst. Rovněž si hlídejte přes den pitný režim, méně kávy a více čisté vody.

Stres

Důležité! Nezapomínejte na protistresové relaxační cviky!!