Šamanská cesta

ZA STRÁŽCI MOUDROSTI – léto 2017

Xolotl Martinez (Mexiko)
Je aztécký šaman, strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů. Je učitelem posvátných tanců, průvodcem očistných potních rituálů Temazcal a expertem na aztéckou kosmologii, stejně jako šamanské léčivé techniky. Učil se různým druhům přírodní léčby, krystaloterapii, józe, taichi a pracuje s technikami přežití ve volné přírodě.

Šamanská cesta za prastarou moudrostí přírodního světa, za spojením s nekonečnými schopnostmi každého z nás. Vytvoření nové reality bytí v tomto krásném čase, kdy budou všechny naše aktivity podpořeny letním Slunovratem – časem, kdy se nebeská a zemská energie spojuje do harmonické a silné formy.

S aztéckým šamanem Xolotlem projdeme v průběhu léta intenzivní přípravou těla a mysli, zasvěcením do tradičních znalostí aztéckých a toltéckých praktik. Budeme pracovat s léčivými energiemi světla, písní a zvuku, posvátného aztéckého tance a potního obřadu Temazcal. Učit se schopnosti měnit a ovlivňovat naši fyzickou realitu skrze probouzení vědomí jednoty a komunikace s posvátnou přírodou, která přijímá naše záměry a akce, a vesmír na ně odpovídá…

PROGRAM SEMINÁŘŮ léto 2017

1. ÚPLŇKOVÁ CEREMONIE, Praha – Libeňský ostrov, pátek – sobota 9.-10. června

První setkání se Xolotlem na vlnách úplňku a s konstalací Králíka – příznivá chvíle k zahájení nových etap v našem životě, realizaci projektů, požádání o úrodu, obětování a spojení se s duchy přírody, propojit se znovu s dokonalostí a křišťálovým Bytím.

http://www.druna.cz/uplnkova-ceremonie

LÉČIVÁ MOC KRYSTALŮ, Praha – Druna, neděle 11. června

Seminář krystaloterapie, během něhož se naučíme, jak komunikovat s říší minerálů. Jak připravit a použít krystaly/minerály pro léčení sebe i osob nám blízkých. Budeme se věnovat našemu vlastnímu krystalickému tělu a vyrovnávání jeho energií.

http://www.druna.cz/leciva-moc-krystalu

MEDITACE SE SVĚTLEM, Praha – Prostor 8, středa 14. června, 19:00 – 21:30

Den ve znamení CIB – den Svíce nebo Světla. Čas na odpuštění – odpustit a být odpuštěno – a na to, abychom byli v harmonii s Matkou Zemí.Hořící svíčka je vědomá práce a řízení světa Světla a hlavně naší světelné bytosti.

http://www.peterbartal.cz/products/meditace-se-svetlem-14cervna/

OBŘAD LETNÍHO SLUNOVRATU, 20. – 21. června, Buchov u Postupic

Vítání Slunovratu bude mít tentokrát dvě části:
– noční očistná ceremonie v týpí
se symbolem Větru, který symbolizuje oltáře, první nebo poslední dech života, transformaci duchovního poznání. Je to výborný čas na léčení fyzických i mentálních nemocí, požádání o ochranu a růst v kosmické spiritualitě.
– denní slavnostní ceremonie se symbolem Svítání – Nové Cesty, znamená nový den, obnovu životních etap. a je spojován se zářícími paprsky Slunce a vítězným východem z temnoty zapomnění.
http://www.druna.cz/obrad-letniho-slunovratu-2017

SÍLA LÁSKY PRO BOJOVNÍKY SVĚTLA, Ostrava – Antakarana, středa 28. června, 18:00 – 21:00

„Setkání v jemných aspektech Lásky, iniciace v rezonanci vnitřních a vnějších láskyplných vibrací.“ Bojovník Světla ví, že v tichu jeho srdce existuje řád, kterým se orientuje. Bojovník Světla potřebuje lásku. Cit a projev lásky jsou součástí jeho přirozenosti. Pokud bojovník před západem slunce není šťastný, něco není v pořádku…

http://www.antakarana-kurzy.cz/#/kurz=2916

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE, Ostrava – Antakarana, čtvrtek 29. června  http://www.antakarana-kurzy.cz/#/kurz=2917

TEMAZCAL – OBŘAD V POTNÍ CHÝŠI, Praha – Libeňský ostrov, 8. – 9. července

Bližší program bude ještě upřesněn!

VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ v OSTRAVĚ, Antakarana, 22. – 23. července

Bližší program bude upřesněn, ale už teď se můžete tešit na práci s posvátnými energiemi Jaguára a Orla:)

Další akce budou doplněny v průběhu léta.

Těšíme se na vás!

KONTAKT pro registrace a informace ke všem akcím se Xolotlem:

Bára Vahalova, E-mail: libelula.raindrop@gmail.com

Xolotl celenka

PROGRAM SEMINÁŘŮ 2014:

TOLTÉCKÉ PRAKTIKY A AZTÉCKÝ TANEC (7. – 8. června, Praha) Tento intenzivní seminář je energetickou a praktickou přípravou na Slavnost letního Slunovrat

ÚPLŇKOVÝ RITUÁL (pátek 13. června, Vinoř/Ctěnice – Praha 9)

TEMAZCAL (15. června, Šumava – Mlázovy)Denní rituál a očista v potní chýši, příprava na letní Slunovrat

SLAVNOST LETNÍHO SLUNOVRATU (21. června, Závist u Zbraslavi)

AZTÉCKÝ TANEC V SUŠICI (pátek 11. července) Xolotl ve 12h povede ceremonii s tancem na náměstí v Sušici – všichni tanečníci z Prahy a vůbec každý, kdo by se chtěl zúčastnit, je vřele vítán. Bylo by pěkné vytvořit zde velký kruh. Následovat bude „konference“ ve večerních hodinách v  kavárně „U Jablíčka“. Pokud byste plánovali přijet, můžete to třeba rovnou spojit s účastí na úplňkovém temazcalu, který bude probíhat hned další noc, téměř ve vedlejší vesnici.

TEMAZCAL (12. – 13. července, Šumava – Mlázovy) Noční úplňkový obřad a potní chýšeMuž – bojovník Slunce (19. – 20. července) Muž a žena jsou základem pro evoluci lidského druhu. Rovnováha a vyváženost obou jsou klíčem ke vkročení do nových stavů existence, což vyžaduje to nejlepší z nás všech. Právě teď! V tomto semináři pro muže budeme zkoumat techniky a znalosti, které lidstvo nashromáždilo v průběhu času a které nám pomáhají definovat a rozvinout obrovský potenciál, který nás může naplnit radostí, hojností a vnitřní silou.

Stezka bojovníka (25. – 27. července, Šumava) Setkání s posvátnými archetypy našeho světa, s přírodou a sám se sebou. Budeme sdílet prastará učení a cvičení skrze meditace, obřady, magii a techniky přežití. Čeká nás intenzivní pobyt v přírodě, práce s našimi jemnohmotnými těly, magicko-energetickou oblastí přírodního světa, s energiemi noci, hvězd, stejně jako zářivou sluneční energií. Propojíme se s rozměry a branami otevírajícími se v tomto novém čase. Stezky se mohou účastnit muži a ženy starší 13 let.

Probouzení ženské síly (29. – 31. srpna) Znovunalezení mocné ženské esence a tvořivých přírodních energií. Tři dny a dvě noci plné praktických cvičení v přírodě, napojení a probouzení spící ženské síly. Zkušenost, která nás v hluboké rovině spojuje s esencí království rostlin, zvířat, minerálů i s duchovní podstatou přírody. Vstoupíme do světelných polí plných života a krásy českých lesů a luk, abychom se otevřeli všem magickým bytostem obývajícím tato místa. Propojily se s rozměry a branami otevírajícími se v tomto novém čase…

Více informací a přihlášky na stránkách Druny.

Léto se Xolotlem 2013

STEZKA BOJOVNÍKA 26-28.července

Hledání dračího poznání. Setkání s posvátnými archetypy našeho světa, s přírodou a sám se sebou. Tento rok Stezka bojovníka vstupuje do krásných energetických polí a posvátných míst Českého ráje, aby probudila vnitřní síly a umožnila nám setkání s vědomím Draka, jednoho z nejtajemnějších archetypů prastarých světových kultur. Budeme sdílet prastará učení a cvičení skrze meditace, obřady, magii a techniky přežití.Čeká nás intenzivní pobyt v přírodě a prožívání vyšších energií, které nás propojí s rozměry a branami otevírajícími se v tomto roce, v tomto novém čase.

Co si vzít s sebou: lehký stan, spacák, pevné a pohodlné boty, rezervní oblečení, teplou bundu, červenou čelenku, luk a šípy (pokud je máte), sušené, výživné jídlo a vodu. Stezky bojovníka se mohou účastnit osoby starší 13 let, muži a ženy s dobrým zdravotním stavem a s chutí se aktivně účastnit. Cena 3.500 Kč.
REZERVACE na www.druna.cz, druna@druna.cz nebo na tel.: +420 725 449 409 (Bára)

POTNÍ CHÝŠE TEMAZCAL 20 a 21. července

O víkendu se můžete zúčastnit Temazcalu – očistného potního rituálu, který může být vhodnou přípravou právě pro Stezku bojovníka. Tradiční mexická obřadní potní lázeň u příležitosti nastávajícího úplňku je ideální příležitost k očistě v souladu se čtyřmi živly, za použití léčivých bylin a obětování našeho potu ohni Draka. Rituál, který vede k propojení a harmonizaci naší energie s přírodními cykly, k návratu do lůna Matky Země, v prostředí, kde jsme obklopeni lesem, loukou a čerstvým vzduchem. Cena 1.300 Kč.
REZERVACE a více info na www.druna.cz, druna@druna.cz nebo na tel.: +420 725 449 409 (Bára)


TOLTÉCKÉ PRAKTIKY YAKANAM KINAMSo 13.7. Stromovka v Praze. V sobotu 13. července povede Xolotl v parku ve Stromovce staré Toltécké praktiky Yakanam Kinam. Práce s dechem, magickými pohyby a bojovou holí…Sraz je v 9.45 u hvězdárny v parku, pak se společně vydáme na místo k jezírkům, kde bude probíhat praxe cca do 12h. Nestíháte-li společný sraz a budete-li bloudit volejte Alejandrovi 739 827 369. Vstupné dobrovolné.